Wycieczka lotnicza do Lizbony ze zwiedzaniem m.in. Fatimy- 2 ostatnie miejsca

 Wycieczka lotnicza do Lizbony ze zwiedzaniem m.in. Fatimy- 2 ostatnie miejsca
Standard
Portugalia
» Lizbona
Dlaczego warto?
Ceny
od 2800.00zł os/turnus
Zapytaj o ofertę

Program wycieczki:
Dzień 1 (28.04.2018)
Zbiórka uczestników o godzinie 8:00, przejazd na lotnisko Berlin Schoenefeld, odprawa, wylot o godzinie 14:00, przelot do Lizbony. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, wieczorny spacer po Lizbonie, nocleg.
Dzień 2 (29.04.2018)
Śniadanie. Zwiedzanie stolicy Portugalii – Lizbony miasta położonego u ujścia rzeki Tag do Atlantyku; zwiedzanie dzielnicy Belem z pięknym klasztorem Hieronimitów z grobowcem Vasco Da Gammy, militarną budowlą Torre de Belém (Wieża Betlejemska), która stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych oraz Pomnikiem Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata. Wjazd windą na taras widokowy. Czas wolny np. na tradycyjne ciastko z kremem w najsłynniejszej kawiarni w całej Lizbonie Pastéis de Belém. Zwiedzanie Muzeum Powozów. Obiadokolacja w regionalnej restauracji z koncertem portugalskiej muzyki Fado. Nocleg.
Dzień 3 (30.04.2018)
Śniadanie, wizyta na targu Mercado de Robeira, na którym oprócz świeżych ryb i owoców morza można również zakupić sezonowe owoce i warzywa.spacer po centralnej dzielnicy Lizbony – Baixa, która oddzielona jest dwoma charakterystycznymi punktami: Łukiem Triumfalnym - symbolem odbudowy miasta po trzęsieniu ziemi w 1755 roku oraz brzegiem rzeki Tag. Dzielnica posiada dwa główne place: Praca de Comercio (Plac Handlowy) oraz Praca Rossio (Praca Dom Pedro IV). Pierwszy z nich otoczony jest klasycystycznymi budynkami, znajduje się tam też pomnik króla Józefa I. Drugi skupia towarzyskie życie mieszkańców miasta, przyciąga turystów licznymi sklepikami oraz kawiarenkami. Na jego środku widnieje kolumna z postacią króla Piotra IV oraz duża fontanna. Plac Rossio łączy się z dwoma innymi placami: Restauradores i Praça da Figueira. Przejazd słynnym żółtym tramwajem nr 28. Zwiedzanie, zabytkowej średniowiecznej dzielnicy Alfama położonej na wzgórzu u stóp Zamku Św. Jerzego, z jej malowniczymi krętymi i wąskimi uliczkami – Katedra Sé de
Lisboa. Czas wolny, obiadokolacja, podziwianie zachodu słońca z jednego z punktów widokowych Lizbony, nocleg.
Dzień 4 (01.05.2018)
Śniadanie. Przejazd do Fatimy, ośrodka kultu maryjnego, celu licznych pielgrzymek. Spacer po sanktuarium Najświętszej Marii Panny: plac Pielgrzyma, bazylika z grobowcami bł. Łucji, Hiacynty, Franciszka; kaplica Objawień. Przejazd na Cabo da Roca – najdalej wysunięty na zachód przylądek kontynentu europejskiego, XIV-wieczny koniec świata. Przejazd piękną trasą Guincho do Cascais. Przystanek na plaży, aby zamoczyć nogi w oceanie – czas na zdjęcia i zakup pamiątek w centrum. Powrót do Lizbony, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 5 (02.05.2018)
Śniadanie, wykwaterowanie, czas wolny. Obiad. ok. 14:00 transfer na lotnisko, odprawa, wylot o godzinie 17:15, przelot do Berlina. Transfer do Kołobrzegu.
Dzień 6 (03.05.2018)
Przyjazd do Kołobrzegu w godzinach nocnych/wczesnorannych.

Świadczenia w cenie:
⁃ transfer na lotnisko do Berlina i z powrotem,
⁃ przelot samolotem,
⁃ transfer z lotniska do hotelu i z powrotem,
⁃ 4 noclegi w hotelu *** w centrum Lizbony w niewielkiej odległości od stacji metra,
⁃ zakwaterowanie w pokojach 2-, 3-os.,
⁃ 4 śniadania i 5 obiadokolacji w tym jedna z muzyką Fado
⁃ 10 kg bagażu podręcznego/os,
⁃ wycieczka do Fatimy,
⁃ opieka pilota,
⁃ ubezpieczenie NNW, KL.


Dodatkowo płatne:
⁃ bilety wstępu, lokalni przewodnicy, komunikacja miejska, zestawy słuchawkowe, dopłata
do obiadokolacji z muzyką Fado ok. 80 euro/osoba

- bagaż rejestrowany 20 kg- 50 euro

Data wyjazdu Data przyjazdu Cena Nota

Godziny otwarcia

pon - pią: 900 - 1700
sob: 900 - 1300

Telefony

+48 (94) 352 44 12
+48 694 80 85 85
FAX: (94) 35 207 63

Adres

ul. Dworcowa 14 c
78-100 Kołobrzeg
bok@planik-travel.pl
biuro@planik-travel.pl