Wycieczka lotnicza do Włoch

Wycieczka lotnicza do Włoch
Standard
Włochy
Dlaczego warto?
Ceny
od 3750.00zł os/turnus
Zapytaj o ofertę

PROGRAM WYCIECZKI :

Dzień 1 (23.06.2018)
Zbiórka uczestników o godzinie 23:30, przejazd w stronę Berlina.
 
Dzień 2 (24.06.2018)
Wylot do Rzymu o godzinie 6:30, przylot o 8:30. Przejazd do Watykanu, zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra. Anioł Pański z udziałem Papieża- modlitwa odbywa się w czasie obecności papieża w Watykanie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 3 (25.06.2018)
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Monte Cassino, chwila zadumy na Cmentarzu Żołnierzy Polskich oraz zwiedzanie Opactwa Benedyktynów. Następnie przejazd do Caserty, zwiedzanie Pałacu Królewskiego, wzniesionego w XVIII wieku dla dynastii Burbonów wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO a także zaspołu San Leucio. Przejazd na miejsce zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 4 (26.06.2018)
Śniadanie, rejs na CAPRI - słynną wyspę w Zatoce Neapolitańskiej. Całodzienny pobyt na uwielbianej przez cesarzy rzymskich malowniczej wyspie, znanej z pięknych widoków i śródziemnomorskiej roślinności. Rejs łódkami wokół wyspy. Wizyta w miasteczku CAPRI i ANACAPRI. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Przeprawa promowa do SORRENTO. Spacer po pełnym życia, kolorowym miasteczku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 5 (27.06.2018)
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek lub fakultatywnie (za dodatkową opłata na miejscu): całodzienna wycieczka na wyspę ISCHIA. Przeprawa promowa, przejazd do ISCHIA PORTO i ISCHIA PONTE, gdzie znajduje się największa atrakcja wyspy - Castello Aragonese, ogromny zamek-twierdza na klifie, wzniesiony w XV w. Warto tu odwiedzić katedrę dell'Asunta z dobrze zachowanymi freskami szkoły Giotta. Przejazd do FORIO. Spacer w ogrodach La Mortella, gdzie na obszarze dwóch hektarów można podziwiać ponad 3 tysiące gatunków rzadkich i egzotycznych roślin. Przeprawa promowa i powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.
 
Dzień 6 (28.06.2018)
Śniadanie, Wycieczka na WEZUWIUSZ, jedyny czynny wulkan Europy kontynentalnej. Wjazd autokarem na parking w masywie wulkanu, ok. 30-minutowy spacer do tarasu widokowego przy kraterze. Przejazd do POMPEJÓW. Zwiedzanie terenu wykopalisk antycznego miasta zasypanego popiołem wulkanicznym w I w. n.e. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie, czas wolny. Kolacja, nocleg.
 
Dzień 7 (29.06.2018)
Śniadanie, zwiedzanie Neapolu
Spacer po starym mieście wpisanym na listę UNESCO. Zwiedzanie: kościół Sant'Anna dei Lombardi zwany Monteoliveto, Bazylika Santa Chiara z grobowcami władców z dynastii Burbonów i klasztor Santa Chiara, którego krużganek ozdobiony jest pięknymi majolikami. Następnie barokowy kościół Gesù Nuovo. Wizyta na Piazza San Domenico Maggiore, gdzie mieści się kościół o tej samej nazwie. Spacer ulicą szopkarzy, podczas którego zobaczyć można między innymi: antyczną Bazylikę San Gregorio Armeno, plac Piazza San Gaetano, gotycką Bazylikę San Lorenzo Maggiore - jedną z najważniejszych świątyń w Neapolu, barokową Bazylikę San Paolo Maggiore oraz monumentalną katedrę św. Januarego. Przejazd do Rzymu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 8 (30.06.2018)
Śniadanie, Przejazd do Tivoli, zwiedzanie Villi D`Este z fontannami i tarasowymi ogrodami. Powrót do Rzymu, zwiedzanie m.in: Spacer po najpiękniejszych placach Wiecznego Miasta: plac Piazza Navona z fontanną Quattro Fiume, Piazza Rotonda z Panteonem- antyczną świątynią wszystkich bogów, fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie. Obiadokolacja, nocleg.
 
Dzień 9 (01.07.2018)
Śniadanie, dalsze zwiedzanie Rzymu: Plac Wenecki, przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 i przedstawiający pierwszego króla Wiktora Emanuela II, następnie Kapitol-centrum miasta od czasów strarożytnych, przebudowany wg projektu samego Michała Anioła wraz z pomnikiem Marka Aureliusza. Forum Romanum- główny polityczny, religijny i towarzyski ośrodek starożytnego Rzymu, Koloseum- najsłynniejszy amfiteatr świata. Bazylika św. Klemensa wzniesiona w IV wieku dla uczczenia męczeńskiej śmierci św. Klemensa. Przejazd na lotnisko, wylot o 21:00. Transfer do Kołobrzegu.
 
Dzień 10 (02.07.2018)
Przyjazd na miejsce zbiórki ok 5:00
 
ŚWIADCZENIA W CENIE:
- przelot samolotem na trasie Berlin- Rzym- Berlin,
- transfer na lotnisko do Berlina i z powrotem,
- 3 noclegi w Rzymie w hotelu**/***,
- 4 noclegi w Neapolu w hotelu**/***,
- 7 śniadań i 7 obiadokolacji
- autokar w trakcie objazdu,
- transfer z lotniska do hotelu i z powrotem,
- opieka pilota,
- ubezpieczenie NNW, KL,
- turystyczny fundusz gwarancyjny,
- bilety wstępu i lokalni przewodnicy
 
Fakultatywnie rejs na Ischie ok 50 euro/os
Opcjonalnie bagaż rejestrowany 20 kg- 50 euro/os
Data wyjazdu Data przyjazdu Cena Nota

Godziny otwarcia

pon - pią: 900 - 1700
sob: 900 - 1300

Telefony

+48 (94) 352 44 12
+48 694 80 85 85
FAX: (94) 35 207 63

Adres

ul. Dworcowa 14 c
78-100 Kołobrzeg
bok@planik-travel.pl
biuro@planik-travel.pl