Szlakiem Zamków Krzyżackich Toruń - Kwidzyn - Sztum - Gniew - Malbork (3 dni)

Polska
Szlakiem Zamków Krzyżackich Toruń - Kwidzyn - Sztum - Gniew - Malbork (3 dni)

Ramowy program wycieczki:

Dzień I

Wyjazd z Kołobrzegu w godzinach rannych. Zwiedzanie Torunia, Kościół Mariacki - Rynek Staromiejski - Dom Kopernika - Krzywa Wieża - zespół murów obronnych, spichrze - Brama Żeglarska - Droga Królewska - Katedra Świętojańska - Dom Eskenów - Brama Mostowa - Dwór Bractwa św. Jerzego z Basztą Wartownią - ruiny Zamku Krzyżackiego - Kościół św. Jakuba - Rynek Nowomiejski. Seans w Planetarium. Przejazd do miejsca zakwaterowania , obiadokolacja, nocleg.

Dzień II

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Kwidzynia, zwiedzanie zamku krzyżackiego. Przejazd do Sztumu- zwiedzanie zamku krzyżackiego. Przejazd do Gniewa- zwiedzanie zamku. Zakwaterowanie na zamku, obiadokolacja, udział w nocnym spacerze z pochodniami na zamku z przewodnikiem, zapoznanie z historią tej niezwykłej warowni. Wejście krętymi schodami jednej z wieżyczek na krużganki obronne, skad będzie można podziwiać Stare Miasto. Nocleg.

Dzień III

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd w kierunku Malborka zwiedzanie Zamku Krzyżackiego - Zamek niszczony, odbudowywany i przebudowywany w trakcie tych kilku stuleci zachował się do dziś i jest ogromną atrakcją tej części Europy. Wyjazd w drogę powrtoną, przystanek w MC Donald koło Słupska. Powrót na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.
 

W cenie:

  • przejazd autokarem klasy Lux,

  • 2 noclegi, pokoje wieloosobowe,

  • obsługa pilota,

  • 2 śniadania i 2 obiadokolacje,

  • ubezpieczenie NNW i KL.

Cena ok. 299 zł/os. (przy 45 uczestnikach + 3 opiekunów GRATIS)

Dodatkowo płatne bilety wstępu i obsługa przewodnicka ok. 50 zł/os.